anglia4u

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

1500 kilometrów dla WOŚP

Email Drukuj PDF

serce-wospFundacja „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” została zarejestrowana w marcu 1993 roku. Bodźcem do dokonanie rejestracji Fundacji był sukces pierwszego Finału Orkiestry który miał miejsce 3 stycznia 1993 roku. Ta pierwsza zbiórka pieniędzy była organizowana dla kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Celem Fundacji jest „działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

Cel ten jest realizowany poprzez coroczne zbiórki Finałowe, dlatego też Fundacja głównie kojarzona jest ze styczniowym Wielkim Finałem, wtedy to w wielu miastach i miasteczkach organizowane są imprezy i koncerty dobroczynne, połączone ze zbiórką pieniędzy dla Fundacji WOŚP, wtedy też na ulice miast wychodzą dziesiątki tysięcy wolontariuszy aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na szczytne cele w jakie zaangażowana jest Fundacji WOŚP. Jednak Fundacja swoją działalność prowadzi cały rok, przez cały rok można ją wspomagać i działać na jej rzecz. Taką całoroczną akcję na rzecz Fundacji WOŚP prowadził w Luton, w Wielkiej Brytanii, Sebastian Doliński. Na początku stycznia 2011 roku postanowił on że w ciągu roku przebiegnie 250 kilometrów i uzbiera 250 złotych na rzecz Fundacji WOŚP. Cel osiągnął, a bieganie na rzecz WOŚP 'weszło mu w krew', podjął kolejną decyzję, że przez kolejny rok, wraz z przyjaciółmi pokonają 1500 kilometrów i uzbierają 1500 złotych dla Fundacji WOŚP. Zapytaliśmy Sebastiana o założenia i kulisy tej nowej akcji.

Co było wcześniej – bieganie, czy działalność charytatywna?
Wcześniej przed bieganiem były pojedyncze zrywy charytatywne. Nigdy wcześniej nie uczestniczyłem jednak przez cały rok w żadnej działalności charytatywnej. Impulsem do działania był 19 Finał WOSP w Luton. Mogę więc powiedzieć że to był mój debiut w dwóch sztukach jednocześnie: biegowej i charytatywnej.

Dlaczego postanowiłeś wesprzeć właśnie WOŚP?
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tym z czego Polska może być dumna. Zawiera w sobie prawdziwie polskiego ducha: jest zwariowana, pełna pozytywnej energii i radości, jest przepełniona przedsiębiorczością. Jest wydarzeniem które jednoczy ludzi wokół pomocy dzieciom ale też wokół bycia i działania razem.

Kiedy postanowiłeś podjąć nowe wyzwanie, czyli te 1500 km dla WOŚP?
Jeszcze podczas mojego biegania zgłosił się do mnie Miłosz mówiąc że biega dla siebie i chciałby się przyłączyć do akcji. Obmyśliliśmy sprawę z technicznego punktu widzenia. W międzyczasie odbył się 20 Finał Orkiestry. W połowie stycznia byliśmy gotowi na start nowej akcji z kilkoma osobami. Na dystans 1500 km zdecydowaliśmy się wiedząc że tyle mniej więcej wynosi odległość pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Jednocześnie prawie tyle wynosi 1000 mil, więc jest łatwiej kiedy tłumaczymy Anglikom o co w tej akcji chodzi.

Ilu przyjaciół już udało ci się zarazić tym ciekawym pomysłem?
W chwili obecnej jest ośmiu aktywnych uczestników. Na lepsze warunki atmosferyczne czeka jeszcze kilka osób. Przyłączają się do nas zarówno kobiety i mężczyźni, ludzie aktywnie uprawiający sporty, jak również mamy spacerujące z dziećmi. To co jest dla nas najważniejsze to to że działamy razem i chcemy pomóc dzieciom.

Czy ci nowi 'pomagacze' jak ich nazywasz również mieszkają w Luton?
Nie wszyscy uczestnicy mieszkają w Luton. Nie ma to dla nas większego znaczenia. Są ludzie z St. Albans czy z Polski. Wszędzie można biegać, spacerować, czy jeździć na rowerze.

Kto może dołączyć się do Twoje akcji?
Każdy kto chce pomagać dzieciom, działać wspólnie i mieć dobry humor może się do nas przyłączyć. Najlepiej zrobić to na facebooku lub napisać maila na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jakie minimalne wymagania stawiasz przed 'pomagaczami'?
Jedyne wymagania dotyczą aplikacji, która mierzy pokonaną odległość poprzez GPS w telefonie. Ale osoby które nie mogą mieć tej aplikacji również zapraszamy bo jest wiele sposobów w jaki można się zaangażować w naszą akcj.

Czyli praktycznie każdy kto chce wspomóc WOŚP poprzez bieganie, jazdę na rowerze, a nawet spacerowanie, może do Was dołączyć?
Tak, zapraszamy wszystkich którzy chcą pomóc. Ale pomagać można na wiele sposobów:
- Można wpłacić pieniądze za pomocą strony SiePomaga.pl
- Można pomóc w zbieraniu pieniędzy
- Można powiedzieć o nas swoim znajomym

Czy rejestracja na 'trackerze' jest darmowa i łatwa do przeprowadzenia ?
Tak oczywiście, wybraliśmy całkowicie darmową platformę do obsługi naszych kilometrów. Aby się zarejestrować wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Sports Tracker albo poprzez stronę www.sports-tracker.com

Jak można przekazywać pieniądze na Waszą akcję?
Zbiórkę pieniędzy prowadzimy za pomocą portalu SiePomaga.pl, który jest rewelacyjnym sposobem na wspieranie dobroczynności. Dzięki niemu, wiemy że pieniądze trafiają bezpośrednio do Fundacji/Akcji którą wspieramy, bez udziału pośredników. Ponadto SiePomaga.pl weryfikuje również same fundacje, na które ludzie wpłacają pieniądze. Adres naszej zbiórki znajdziecie SiePomaga.pl 

Czyli siepomaga.pl zbiera dla Was środki na subkoncie i w styczniu przyszłego roku, na XXI Finał WOŚP przeleje je na konto Fundacji?
Siepomaga to portal dobroczynny, na którym uczestnicy "1500 dla WOŚP" zbierają pieniądze. Siepomaga nie jest ani beneficjentem, ani właścicielem tych pieniędzy chociażby przez sekundę. Każda wpłata na naszą zbiórkę od razu trafia na konto Wielkiej Orkiestry. Dane do przelewu są automatycznie wpisane i zweryfikowane przez WOŚP. Ma to ułatwić proces przekazywania darowizny przez Internet, aby darczyńca nie musiał sam wpisywać danych do przelewu. Oczywiście, można zwrócić się do WOŚP-u z prośbą o potwierdzenie tych informacji. WOŚP widzi, ile ma pieniędzy ze zbiórek na Siepomaga i sam dysponuje zgromadzonymi środkami. My tylko udostępniamy stronę, na której te pieniądze można bezpiecznie zbierać. Od razu wyprzedzę pytanie - WOŚP nic nie płaci za organizację zbiórki przez SiePomaga.pl

Gdzie można Was znaleźć, czy coś o Was przeczytać?
Prowadzimy własnego bloga: www.BiegneDlaWOSP.wordpress.com oraz mamy profil na facebooku: 1500DlaWOSP. Można również wysłać do mnie maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zarówno Fundacja WOŚP na swojej stronie internetowej zamieściła o nas informację, jak również portal SiePomaga.pl opisał moje zeszłoroczne 'bieganie dla WOŚP'

logo_1500wosp-1Mam nadzieję że do naszej akcji przyłączy się dużo aktywnych ludzi o wrażliwym sercu. Mamy już włsane logo akcji. Zapraszam wszystkich do udziału w naszej akcji 1500 Dla WOŚP.

Przeczytaj również :
Muzyka jak pokarm – jazzowa kuchnia cross-kulturowa. Rozmowa z Shireen Francis, londyńską wokalistką jazzową, która 21 stycznia wystąpi w Jaz
Met Office zapowiada znaczne pogorszenie pogody nad Wyspami Brytyjskim, począwszy od czwartku 15 grudnia. We wtorek i środę powinno się wypogodzi,
PECHOWY REMIS  -  ST.JOSEPHS – FC WISLA LUTON  4 – 4  (0 – 1)
Po świąteczno-noworocznej przerwie, 7 stycznia piłkarze Wisły Luton zagrali swój pierwszy ligowy mecz w nowym roku. Ich przecinikiem była druży

Najnowsze filmiki

NextPrevious

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Dobra książka

George BushKluczowe decyzje

Bestsellerowa autobiografia byłego prezydenta USA George’a W. Busha. Kluczowe decyzje to niezwykły zapis dwóch kadencji 43. prezydenta USA. George W. Bush zaprasza czytelnika do zaskakująco szczerej podróży po kluczowych decyzjach swojego życia. Kluczowe decyzje zaskoczą zarówno zwolenników, jak i krytyków George’a W. Busha. Zmieniają bowiem ocenę jednego z najbardziej brzemiennych w skutki okresów Ameryki.

 
Jesteś TUTAJ: Informacje Wiadomości Wiadomości z UK 1500 kilometrów dla WOŚP